serg_rabin@yahoo.com
+38 (067) 266-10-49
+38 (050) 674-97-84

Аналітика

У статті на прикладі захисту Страсбурзьким судом прав «квірів» розглядаються деякі антропологічні сюжети практики цього Суду. Автор доходить висновку про те, що Суд, захищаючи права людини, схиляється до поступового нівелювання різниці між домінуючою, традиційною для певної держави чи групи держав гетеросексуальністю, з одного боку, та, зокрема, маргінальними гомосексуальністю і трансґендерністю – з іншого. А опосередковане зрівняння у правах людей з різною нетрадиційною сексуальністю сприяє також становленню «квір-ідентичності», ідентифікація з якою представників усіх сексуальних меншин, інтерсексуалів і частини нетрадиційних гетеросексуалів (практиків БДСМ, свінгерів тощо) в майбутньому породжуватиме з розрізнених у сексуальному плані меншостей їхню «урізноманітнену більшість».
У статті розглядаються перспективи Європейського суду з прав людини відповідно до нових Протоколів № 15 і № 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Обґрунтовується висновок про існування діалектичної залежності між підтриманням авторитету Європейського суду з прав людини та необхідністю звуження можливостей на індивідуальні звернення до нього. Автор звертає увагу на передумови та процес розроблення вказаних Протоколів і їхнє значення для реформування конвенційного механізму захисту прав людини.
Огляд ІІ Міжнародного форуму з практики Європейського суду з прав людини, який відбувався у Львові 29 листопада - 1 грудня 2013 р. Підготовлено для "Вісника Академії правових наук України".
Проблема взаємодії внутрішньодержавного права та права Європейського Союзу
Підтримайте у Google+